no-img

ادامه مطلب

DOC
هلند و جاذبه های گردشگری
doc
دسامبر 18, 2015
تعداد صفحه:18
۱,۰۰۰ تومان
۱,۰۰۰ تومان – خرید

هلند و جاذبه های گردشگری


هلند و جاذبه های گردشگری

هلند

هلند (به هلندی: Nederland (تلفظ: نــِیدِرلاند)، به انگلیسی: The Netherlands و Holland) کشوری است کوچک در شمال غربی اروپا با شانزده و نیم میلیون جمعیت که بیشترشان مسیحی پروتستان هستند. جمعیت مسلمانان نزدیک به یک میلیون نفر است. پایتختش شهر آمستردام است، اما به منظور تمرکززدایی بسیاری از وزارتخانه‌ها و سفارتخانه‌ها در شهرلاهه (؛Den Haag)یا پیرامون آن مستقر شده‌اند. هلند بخش اصلی و اروپایی پادشاهی هلند بشمار می‌رود . از شرق باآلمان همسایه‌ است و از جنوب بابلژیک و از غرب نیز از طریق دریا با بریتانیا. بندر روتردام دومین شهر بزرگ هلند است و از نظر مساحت و تعداد اسکله‌هایی که دارد، بزرگ‌ترین بندر اروپا نیز به شمار می‌رود.
گرچه به سرزمین لاله ها مشهور است، ولی در سطح شهرها چندان اثری از گل لاله نیست. اوج بروز و ظهور لاله ها در هلند به ماه های آوریل و می برمی گردد. در این دو ماه دو رویداد مهم ، نام نشان لاله ای هلند را زنده می کند: یکی نمایشگاه معروف گل کیوکن هوف و دیگری کارنوال گل هلند. ۲۲ ماه آوریل هر سال زمان تلاقی این دو رخداد است. در این زمان کارنوال گل از شهری که نمایشگاه گل در آن قرار دارد، می گذرد.این کارنوال بسیار زیبا که در ان ماشین ها به اشکالی بدیع با گل تزئین می شوند هر سال در روز ۲۲ آوریل از برخی شهر های کشور هلند عبور می کند. ابتدای مسیر حرکت این کارنوال شهر نوردویک است. کارنوال با گذر از شهرهایی چون ساسن هایم  و  لیس ، در شهر هارلم به کار خود پایان می دهد.

در پرورش و تجارتِ گُل مقام اول را در جهان داراست. دامداری و کشاورزی نیز از پایه های اقتصاد هلند محسوب می‌شود. هلندی‌ها علیرغم کوچکی کشورشان سهم بزرگی در تجارت و بانکداری جهانی دارند. ایالات متحدهٔ آمریکا یکی از بازارهای اصلی ان است و کشورهای اتحادیهٔ اروپا مهمترین شرکای تجاری آن هستند. بیش از نیمی از سهام شرکت نفتی- گازی شل را  در اختیار دارد و مابقی را انگلستان.این شرکت که بخش هلندی آن به رویال داچ شل معروف است در زمینهٔ استخراج و تجارت نفت و گاز در سراسر جهان از جمله ایران فعالیت می‌کند. خود نیز دارای ذخایر گاز طبیعی ست و بخش از آن را صادر می‌کند. کشتی سازی و صنایع شیمیایی از دیگر صنایع مادر در هلند هستند. از شرکتهای بزرگ هلندی می‌توان به فیلیپس (صنایع الکترونیک) و هینیکن (یکی از عمده ترین تولید کنندگان آبجو در جهان) اشاره کرد. واحد پول ان پیش از تبدیل به یورو، فلورن یا گیلدر هلندی بودموضوعات :
تحقیق

درباره نویسنده

تک پروژه بزرگترین مرجع برای دانشجویان

تک پروژه 123 نوشته در مرجع پایان نامه، مقاله، کتاب، پروژه دانشجویی، کنکور، استخدامی دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *